Letní škola rozvojové spolupráce

Katedra rozvojových a environmentálních studií
Ne, 02/09/2018 - Pá, 07/09/2018

Týdenní letní škola, která se již tradičně koná v Olomouci. Cílem letní školy je přiblížit účastníkům téma rozvojové spolupráce a humanitární pomoci (české i mezinárodní) prostřednictvím různých aktérů – neziskových organizací, státní správy, soukromých firem či mezinárodních organizací.

Programu tvoří praktické workshopy a přednášky hostů – předních odborníků působících v této oblasti.  Neziskové organizace pak ve čtvrtečním programu nabídnou účastníkům konkrétní zapojení v jejich činnosti.

Dále je  v plánu i  neformální program jako např. : výstavy, prohlídka města/plavba lodí, dokumentární filmy, společné posezení, venkovní aktivity, apod.

Cílovou skupinou této letní školy jsou zájemci, kteří se o problematiku rozvojové spolupráce zajímají (nevěnují se jí profesionálně) a chtějí se dozvědět více.  

Na účastníky čeká drobné občerstvení – bude se podávat mj. i káva. Pokud máte svůj termohrnek určitě si ho vezměte s sebou! Díky tomu použijeme méně plastových kelímků, což šetří naše životní prostředí. 

Účastníkům nabízíme dotované ubytováni na vysokoškolských kolejích UPOL v těsné blízkosti místa konání letní školy.

Aktuální cena pokoje činí 280,- Kč za osobu a noc (když jsou v pokoji 2 účastníci) a 400 Kč za osobu a noc, když je někdo v pokoji sám. Svůj zájem zaznamenejte do přihlášky. 

Cílová skupina: 
Pedagogičtí pracovníci
Ostatní profesní a zájmové skupiny
Veřejnost
Místo konání akce:
Přírodovědecká fakulta (budova Pevnosti Poznání),  Olomouc
Cena: 400 Kč
obrázek
Letní škola rozvojové spolupráce