Ekologická/environmentální výchova v Královéhradeckém kraji

Aktuality

21.11. 2023 proběhlo v Novém Adalbertinu v Hradci Králové slavnostní předávání Ceny hejtmana KHK za společenskou odpovědnost.
Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov přijme pracovníka/pracovnici Infokoloniálu na plný či zkrácený úvazek.
Středisko ekologické výchovy SEVER vydalo souhrnnou publikaci Učíme (se) místem, která poprvé v dějinách české ekopedagogiky souhrnně a velmi důkladně pojednává o didaktické metodě nazývané místně zakotvené učení. Tato široce využitelná metoda vzdělávání pro udržitelný život má kromě mnoha mezinárodních zdrojů i pozoruhodné kořeny v České republice.
6. října proběhl ve Vrchlabí 24. ročník setkání učitelů ZŠ a SŠ, vzdělavatelů z odborných institucí a NNO Královéhradeckého kraje zabývajících se ekologickou výchovou
Dvoudenní kurz pro pedagogy MŠ, nižších ročníků 1. stupně ZŠ a lektory mimoškolních vzdělávacích organizací (včetně ekocenter).
Správa Krkonošského národního parku hledá vhodhého kandidáta na pozici odborný pracovník - lektor/ka ekologické výchovy v KCEV Krtek
Chceš zlepšit své lektorské dovednosti? Naučit se správně sestavovat environmentální program? Získat inspiraci od zkušených odborníků a sdílet náměty s podobně naladěnými lidmi?
450 let stará lípa, která se v roce 2008 dostala i do finálního hlasování "Strom roku" potřebuje finance na obnovu kruhové lavičky a dalších dřevěných prvků v areálu DOTEK.
SEVER Horní Maršov
Pá, 06/10/2023
Tradiční regionální setkání zájemců o ekologickou výchovu KAPRADÍ 2023 proběhne v pátek 6. října ve Vrchlabí v prostorách KCEV Krtek. Letošní setkání je věnováno 60. výročí založení KRNAP a jeho hlavním tématem je "divočina".
Středisko ekologické výchovy SEVER pořádá další ročník letního kempu pro mladé aktivní lidi (13 – 18 let), který se koná 10. – 14. 7. 2023 v krásném prostředí našeho střediska v Horním Maršově.