Hry Ústecký kraj

Chcete vědět, jaké nároky na přírodu klade váš životní styl? Spočítejte si to...
Běžný komunální odpad, který v České republice vyprodukujeme, každý den zaplní dvě fotbalová hřiště do výšky 2,5 m. Pokud bychom odpad rozprostřeli ve vrstvě 1 cm, pokryl by za deset let celé území ČR. Přitom velká část odpadu je velmi dobře využitelná... Odpady útočí - hra, při níž se naučíte třídit odpad.
Envikešky nabízejí dva typy hraní. V prvním typu budete hledat skrýše a za ně sbírat body, ve druhém typu hry budete na několika výletech hledat skrýše, které vás postupně dovedou až k pokladu. Envikešky jsou určeny široké veřejnost a může si je zahrát úplně každý. Soutěže budou probíhat v několika kategoriích: * rodiny s dětmi, * kroužky, oddíly a nejrůznější školní skupiny dětí, * dospělí jednotlivci.
Stránky plné her a informací o životním prostředí určené dětem a mládeži
Kvíz zaměřený na cyklus bioodpadu.
Cílem soutěže je: - podporovat zapojení žáků a studentů do snižování uhlíkové stopy školy; - prezentovat možná řešení, jak snižovat emise oxidu uhličitého, která mohou být in-spirací pro další školy a instituce; - vzdělávat a podporovat mladé lidi, kteří se zajímají o problematiku změn klimatu a o opatření, která by mohla být přijata ke zmírnění dopadů těchto změn.
Nově vydaná hra "Energetické trojice" spojuje zábavu s opakováním vědomostí. Cílem je nasbírat 3 související obrázky (zdroj energie, způsob jeho využití a symbol pro vyčerpatelný/nevyčerpatelný zdroj). Hra trénuje také paměť, hraje se na stejném principu, jako pexeso. Určeno pro dva a více hráčů od 3 let. Barevné kartičky v kvalitním provedení společně s návodem a řešením hry se ukrývají v papírové krabičce.
Počítačová hra Lesária je první podobnou strategickou hrou v českém prostředí. Jejím cílem je ale kromě pobavení také hravou a nenásilnou formou vzdělat hráče v oblasti šetrného a přírodě blízkého lesního hospodaření. Díky interaktivnímu způsobu hraní a možnosti opakování mohou hráči prohlubovat své znalosti správce lesa. Úspěšnost hráče se počítá podle toho, jak naplňuje základní pilíře FSC hospodaření – ekologický, ekonomický a sociální.
Připravili jsme pro Vás tuto strategickou hru, první v českém prostředí. Zahrajte si Správce lesa a dozvíte se, jak úspěšným lesním hospodářem/úspěšnou lesní hospodářkou byste ve skutečnosti byl/a.
Odhadem se každý rok dostává do oceánů více než 8 milionů tun plastu. Naše vlády to ale můžou změnit! Ministři členských zemí EU právě revidují celoevropské právní předpisy v oblasti nakládání s odpadem. Potřebujeme, aby snížili objem plastu, který nám každý den prochází rukama. Už jste si někdy položili otázku, kolik plastového odpadu ve skutečnosti produkujete?