MFF EKOFILM 2018

Nadace Partnerství
St, 10/10/2018 - 20:00 - So, 13/10/2018 - 20:00

Rádi bychom vás pozvali na 44. ročník mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, na jehož organizaci se výraznou měrou podílí i naše nadace. Od 11. do 13. října bude Brno plné diskuzí, filmů, besed výstav i workshopů, které nabídnou několik pohledů na letošní – letos nebývale aktuální téma – Voda v krajině.

Přehlídka 25 soutěžních filmů proběhne v brněnském univerzitním kině Scala a v Otevřené zahradě Nadace Partnerství a najdete mezi nimi i filmy z exotické Ghany nebo Indie.

 

Festival otevře ve středu večerní koncert skupiny Mydy Rabycad na Moravském náměstí. Ve středu také nevynechejte zejména úvodní otevírací besedu festivalu s názvem Voda v krajině na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Prezident festivalu Ladislav Miko si do ní pozval ministra Richarda Brabce, hydrologa Bohumíra Jánského, zemědělce Daniela Pitka a další výrazné osobnosti současné environmentální scény, které mají k tématu co říct. 

 

Minout by Vás neměla další páteční diskuze v Otevřené zahradě – tentokrát s letošními laureáty Ceny Josefa Vavrouška Robinem Böhnischem a Ludvíkem Kuncem a dvěma čerstvými držiteli ceny Ekopublika.

 

Celé tři dny také můžete navštívit přehlídku zajímavých ekotechnologií na brněnském náměstí Svobody, kde jsou v EKODÓMu na programu i besedy s některými letošními porotci festivalu – českou dokumentaristkou Olgou Špátovou, izraelskou producentkou Yael Perlov nebo polským fotografem Maciejem Duczyńským

 

Přijďte na EKOFILM a vezměte s sebou i své známé, přátele, kolegy. Bude to stát za to!

 

Budu rád, pošlete-li pozvánku na festival prostřednictvím vašich kanálů – zde najdete tiskovou zprávu, fotky a další promomateriály. A když si olajkujete náš facebook, neunikne vám žádná novinka. 

 

 

Cílová skupina: 
Děti, mládež
Pedagogičtí pracovníci
Ostatní profesní a zájmové skupiny
Veřejnost
Cena: 0 Kč