Náměty, zajímavosti Královehradecký kraj

SSEV Pavučina
Popis problému: Při některých realizacích EVP dochází v rámci přiblížení či zatraktivnění programu např. k ochutnávkám biopotravin či vypěstovaných méně známých plodin (ze zahrad ekocenter i zakoupených), přípravě zdravých svačinek, bylinných čajů a medů, pečení chleba, kukuřičných placek apod.
Hnutí Brontosaurus
Tým Ekofóru (Hnutí Brontosaurus) nabízí k vypůjčení výstavu Ekofór zdarma.
Lesní klub Jurta
Informování o ekologickém předškolním vzdělávání.
SSEV Pavučina
Ekologický časopis Bedrník, určený především pro učitele.
Ekolist.cz
Pokud máte zájem šířit svoji tiskovou zprávu mezi lid, je zde bezplatná služba.
Gary Yourofsky
Gary Yourofsky ukazuje, co vše stojí za konzumací masa, mléčných výrobků a vajec a rozptyluje obavy, které brání lidem stát se vegany.
NaZemi
Nová výzkumná zpráva boří mýtus o tom, že oděvy vyráběné v Evropě a Turecku jsou z hlediska pracovních podmínek „lepší“ než ty, které se vyrábějí v zemích jihovýchodní Asie a v Číně. Podle právy dostávají i pracující ve východní Evropě a Turecku mzdy, které nestačí ani na pokrytí jejich základních potřeb. Minimální zákonná mzda v některých zemích Evropy je dokonce nižší než v Číně nebo Indonésii.
FSC Česká republika
Na webu najdete e-learningové kurzy, které by vám měly usnadnit orientaci v problematice certifikace pracovatelského řetězce FSC a Nařízení o dřevě Evropské unie č. 995/2010 (EU TR), které platí od března 2013 a vztahuje se na všechny subjekty, které dřevo a dřevěné výrobky uvádí na trh.
Koalice proti palmovému oleji
Česká kampaň proti palmovému oleji zaznamenala za 3 roky svého trvání velký úspěch a začíná expandovat do sousedních evropských zemí: tlak „zespodu“ (tj. orientovaný na spotřebitele) zapříčinil vysokou mediální pozornost a posléze i politickou pozornost sahající od tuzemské sféry až na půdu parlamentu EU.
Koalice proti palmovému oleji
Výukové programy pro MŠ a ZŠ volně k dispozici.
NAZEMI
Evropské obuvnické firmy negativní sociální dopady výroby v podstatě neřeší.
Asociace ekologických organizací Zelený kruh
Podle výzkumu veřejného mínění, který pro Zelený kruh v červnu zpracovala agentura Median, více než polovina české veřejnosti důvěřuje vědeckým a výzkumným institucím.
econea
Jednoznačně nejlepší a nejzelenější varianta. Stromek vám na svátky provoní domov a pak se může přesadit a vesele dál růst. Pokud máte po svátcích stromek kam umístit, dají se koupit a pokud bydlíte v bytě, dají se pohodlně zapůjčit. Půjčovny vám stromek doručí doslova až do místnosti a zase si ho odvezou. Je to často dokonce levnější než koupě řezaného stromku.
Ekologický institut Veronica
Spousta plastových kelímků od limonády, tácků od párků, všude odhozené odpadky… ANEBO TAKY NE. Nebo to může být nulový počet kelímků, tácky vyhozené do kompostu a po akci všude čisto. Ano, i tak jdou dělat festivaly, slavnosti či jiné akce. Taková ekologicky uspořádaná akce může být reklamou vašeho environmentálně zodpovědného postoje.
Koalice proti palmovému oleji
Propagujte své akce na našem webu.
IURS
Nestátní nezisková organizace IURS - Institut pro udržitelný rozvoj sídel z.s. byla založena v roce 2001. IURS se zabývá problematikou udržitelného rozvoje urbanizovaného území. Projekt CICADA4CE, financovaný programem Interreg Central Europe, se zaměřuje na zlepšení přizpůsobení měst změnám klimatu prostřednictvím začlenění ekosystémových služeb a sociálních přístupů.