Tvorba her v environmentální výchově

SSEV Pavučina a SEVER
Po, 29/10/2018 - St, 31/10/2018

Cílem kurzu je naučit účastníka principy tvorby vzdělávací hry zaměřené na rozvoj kompetencí potřebných pro environmentálně odpovědné jednání.

Náplň a zaměření semináře
Sami z vlastní zkušenosti asi dobře víte, že pokud prožijete silný zážitek, vzpomínka na něj se vám vybaví i po letech. Je to díky tomu, že jste byli naplno zapojení do akce, prožívali jste silné emoce, překonávali sami sebe či učinili významný objev. Jak tyto momenty a jejich sílu využít k environmentálnímu vzdělávání?

Jednou z cest je použít jako prostředek výuky HRU. Ta je simulací reálného života, přináší však reálná témata a opravdové emoce. Nabízí možnost ponoření se do akce, proces přirozeného plynutí a získání zkušeností.

Vyzkoušíme si několik her, projdeme si proces tvorby hry a začneme vytvářet vlastní hru, podíváme se na to, co je klíčové pro to, aby nově vytvořená hra fungovala.

Na kurzu budeme hledat odpověď na otázku: Jak vytvořit atraktivní hru, která bude mít smysl a zároveň bude bavit? Jak vytvořit hru, kterou budete moci použít ve svých vzdělávacích programech a která pracuje s reálným světem?

Seminář povede: Ing. Tomáš Hawel, Mgr. Šárka Křepelková, Mgr. Lucie Juříková. - lektoři mají dlouholetou zkušenost s tvorbou her, jak v prostředí environmetálního vzdělávání, tak v rámci kurzů Prázdninové školy Lipnice. Tomáš i Šárka jdou držiteli cen

Hugo za vytvoření zážitkových vzdělávacích her In time a Šachy se smrtí.

Časový harmonogram
Seminář je třídenní. První den začíná obědem ve 12:00 hodin, vlastní program začíná nejpozději ve 13:00 hodin,  poslední den semináře končí obědem ve 12:00 hodin.

Podrobné informace obdržíte cca 10 dní před konáním.

Pro vydání osvědčení je nutné absolvovat celý seminář v počtu 18 hodin. Pokud odjedete dříve, bude na Vašem osvědčení uveden pouze počet absolvovaných hodin.

Přihlášky
Přijímání přihlášek bude ukončeno, jakmile bude naplněna kapacita semináře, nejpozději však 1. června 2018. Po tomto datu je možné se přihlásit pouze na základě osobní domluvy. S přihlášením neváhejte. Pokud zájem o seminář výrazně převýší jeho kapacitu, vyhrazuje si Pavučina právo dodatečně omezit počet účastníků z jedné organizace.

Kapacita semináře je maximálně 22 účastníků.

Přihlašování probíhá vyplněním přílohy „VZOR_prihlaska“ a zasláním na adresu: infoatpavucina-sev [dot] cz. O přijetí přihlášky budete informováni e-mailem obratem, o přijetí na seminář budete informováni do 8. června 2018.

Vyplněním a odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely školení dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souladu se zpracováním osobních údajů.

Cílová skupina: 
Pedagogičtí pracovníci
Ostatní profesní a zájmové skupiny
Seminář je určený pro pokročilejší lektory EVP, kteří mají alespoň drobnou zkušenost s tvorbou programu.
Místo konání akce:
DOTEK – Dům Obnovy Tradic, Ekologie a Kultury, Horská 175, 542 26 Horní Maršov
Cena:

Účastnický poplatek činí 500 Kč pro členy Pavučiny, pro ostatní účastníky činí 1 000 Kč. Poplatek se hradí předem a je nevratný. V případě, že se přihlášený účastník nebude moci semináře zúčastnit, může jeho vysílající organizace vyslat náhradníka. V ceně účastnického poplatku je strava 5x denně, ubytování a program semináře. Cestu na seminář si účastníci hradí sami.

Účastnický poplatek bude uhrazen na účet Pavučiny na základě vystavené faktury po uzavření přihlašování.

Kontakt:
Blanka Toušková, infoatpavucina-sev [dot] cz
Tel.: +420 721 133 108