Rozvoj lidské společnosti ve století klimatické změny. Koncepty, řešení, nejistoty

Masarykova demokratická akademie
Út, 07/01/2020 - 15:00 - Út, 05/05/2020 - 18:00

Klimatická změna se teprve
nedávno dostala do popředí
zájmu lidí, médií i politiky. Nejste
si jisti, že rozumíte argumentům,
které v často emocionálních
debatách padají? Jak změna
klimatu vzniká a co znamená?
Jak souvisí s dalšími problémy
životního prostředí? A jaké
máme možnosti na ni reagovat?

Série seminářů představí do hloubky a v souvislostech problematiku klimatické změny, která se v posledních měsících jako klíčový problém dostává do veřejného prostoru. Jak rozumět argumentům, které v diskuzích o klimatické změně padají? Co vlastně klimatická změna znamená a jak vzniká? Máme vůbec možnosti na ni nějak reagovat? To jsou jen některé základní otázky, na které budeme spolu s předními českými odborníky na klimatickou změnu a jí blízká témata hledat odpověď.

Celý program kurzu včetně registrace a dalších důležitých informací naleznete na našich stránkách: https://masarykovaakademie.cz/nabizime/kurz-rozvoj-lidske-spolecnosti-ve-stoleti-klimaticke-zmeny-koncepty-reseni-nejistoty/

Kurz jsme připravili ve spolupráci s ředitelkou Hnutí DUHA Annou Kárníkovou a Ondřejem Kolínským, koordinátorem pro udržitelný rozvoj Městské části Praha 7 a doktorandem na VŠE se zaměřením na možnost přechodu ČR na nízkouhlíkovou ekonomiku.

Kurz se bude konat v úterky jednou za 14 dní v prostorách OSN v ČR (Železná 24, Praha 1). První setkání proběhne už 7. ledna 2019.

Registrovat se můžete pomocí formuláře zde: http://bit.ly/MDA_klimatickazmenaPřihlásit se můžete jak na celý kurz, tak i na jeho jednotlivé semináře. Celý kurz stojí 900 Kč (celkem 10 seminářů), jednotlivé semináře pak 200 Kč.

Na závěr bych vás rád poprosil, pokud byste informaci o konání kurzu mohli šířit mezi vaše známé, které by mohl zaujmout, případně pomocí vašich informačních kanálů. Věříme, že tento kurz s navýsost aktuálním tématem za to stojí. K šíření povědomí o kurzu můžete použít jak program v příloze tohoto e-mailu, tak facebookovou událost.

Cílová skupina: 
Pedagogičtí pracovníci
Ostatní profesní a zájmové skupiny
Veřejnost
Cena: 900 Kč

900 Kč je cena za 10 seminářů. Jeden seminář stojí 200 Kč.