Pět oken do ekovýchovy

Lipka, MŽP ČR a SSEV Pavučina
Čt, 05/10/2017 - 09:00 - 16:00

Národní konference environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty a environmentálního poradenství.

První ročník konference  – s názvem Pět oken do ekovýchovy – jsme tematicky zaměřili na 5 oblastí kompetencí pro environmentálně odpovědné jednání. Jsou to základní oblasti, na které by se měla environmentální výchova zaměřovat. Co si pod těmito kompetencemi ale konkrétně představit? Jaké ekovýchovné aktivity k nim směřují? A obstojí i tyto kompetence i do budoucna, např. při aktuálním volání po vzdělávání ke změně klimatu?

Konference volně rozšiřuje program Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm, jež se v Brně koná 4.–7. října 2017 – účast na konferenci lze tedy snadno spojit s návštěvou festivalových projekcí a přednášek, o kterých vás budeme informovat.

POZOR – dopolední část programu je přístupná pouze pro registrované účastníky. Kapacita sálu je omezena na cca 100 míst. Odpolední část (od 13:00) je přístupna také neregistrovaným účastníkům z řad široké veřejnosti.

Registrace na akci probíhá od 26. srpna 2017 do okamžiku naplnění kapacity akce pomocí registračního formuláře.

STRAVA: Pro registrované účastníky konference bude zajištěno stravování a nabídka telkých i studených nápojů v místě konání akce – lehké občerstvení během přestávek a lehký oběd formou rautu.

Více informací naleznete na webu konference.

Cílová skupina: 
Pedagogičtí pracovníci
Ostatní profesní a zájmové skupiny
Veřejnost
Konference je určena především pracovníkům středisek a organizací zabývajících se environmentální výchovou nebo poradenstvím, pracovníkům státní správy a samosprávy, pedagogům a odborné veřejnosti. Zkrátka všem, kdo se podílejí na tvorbě a naplňování Státního programu EVVO a EP.
Místo konání akce:
Ernův sál na brněnské Staré radnici, Radnická 10,  Brno
Cena:

Účast na akci je ZDARMA.