Velký atlas světa: výstava o cestě do budocnosti

Hnutí DUHA
Út, 04/10/2011 - 10:00 - Ne, 09/10/2011 - 19:00

Hnutí DUHA se začátkem října zúčastní největší české přehlídky novinek z oblasti designu, bytových doplňků, módy a životního stylu. Jedná se o 13. ročník mezinárodní přehlídky designérů, designérských studií, škol a výrobců.

Hlavní doprovodnou akcí letošního Designbloku bude výstava o cestě do budoucnosti. Prvotřídní design doprovodí šestnáct informačních panelů, které nabídnou příběhy moderních zelených řešení. Expozice představí například větrné elektrárny v podobě stylizovaných rozkvetlých stromů od amsterdamského studia NL architects, nebo příběh “obyčejné“ břízy, který ukáže, jak výhodně lze využít přirozených vlastností rostlin ke snížení nákladů na klimatizaci či vytápění našich budov. Na výstavě budou k vidění také zajímavé exponáty jako mísa z telefonních kabelů či kolekce moderně designovaného nářadí pro stále populárnější městské zahrádkaření. Prohlédněte si plakát k výstavě.

Výstavu doplní besedy s tvůrci expozice i předními českými designéry a architekty.

Chytrá řešení + styl = Velká výzva

Hnutí DUHA chce výstavou poukázat na úspěšné propojování čistých technologií a špičkového designu, které se začíná stávat každodenní realitou. Prostřednictvím iniciativy Velká výzva prosazujeme důležitý zákon, který rozhýbe investice do chytrých řešení, jako je recyklace, zateplování domů, šetrná doprava nebo podpora místní produkce potravin.

Připojte se k Velké výzvě i vy!

Cílová skupina: 
Ostatní profesní a zájmové skupiny
Veřejnost
Místo konání akce:
Superstudiu Šporkovský palác, Hybernská 5,  Praha (mapa)