EKOFILM 2011

Občanské sdružení EKOFILM
Po, 03/10/2011 - Ne, 09/10/2011

37. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm se bude konat v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Třeboni. Festival dnes vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí.

Filmy bude posuzovat mezinárodní i česká studentská porota, které udělí celkem 12 cen. Čestným prezidentem festivalu bude letos Radomír Dočekal, producent, dlouholetý ředitel filmového studia Barrandov a člen představenstva Asociace producentů.

Letošním symbolem festivalu je rašící borovice, protože rok 2011 byl OSN vyhlášen Mezinárodním rokem lesů. Festivalový program se bude zaobírat stromy a lesy ve všech podobách, pralesy, městskou zelení, ale i dalšími tématy.

EKOFILM – to je nejstarší Mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví v Evropě. Je určen všem, kterým není jedno kde a jak žijí. Na festivalu se soustřeďují filmy poukazující na vliv životního prostředí na život na Zemi a obráceně. Jiné se zaměřují na krásu a zajímavosti naší přírody a kulturního dědictví. K vidění jsou i snímky připomínající náhled do etnologických, či sociologických problémů. Některé filmy jsou několikaminutové, jiné celovečerní. Některé vyznívají až idylicky, jiné jsou velmi drsné, alarmující.

Festival je soutěžní
Snímky od zkušených i teprve začínajících autorů každoročně přicházejí z celého světa. Přihlásit film do soutěže může každý tvůrce, pokud jeho dílo splňuje soutěžní statut. Řada filmů oceněných na EKOFILMU bývá oceněna i na dalších mezinárodních festivalech podobného zaměření. Ukázky vítězných filmů EKOFILMU 2008, 2009 a 2010 na našich webových stránkách dokazují z jak rozdílných pohledů je možné k zaměření festivalu přistoupit!

Cílová skupina: 
Děti, mládež
Pedagogičtí pracovníci
Ostatní profesní a zájmové skupiny
Veřejnost
Cena:

Vstupné je zdarma.

Kontakt:
os-ekofilmatvolny [dot] cz