Zelená kancelář

Čmelák - Společnost přátel přírody o.s.
Út, 08/03/2011 - 09:00 - St, 09/03/2011 - 16:00

Chcete, aby vaše firma byla ekologická? Náš vzdělávací program "Zelená kancelář" vám pomůže zavést praktické environmentální opatření do každodenního chodu nejen kanceláří, ale celého provozu firmy. Zahrne nejdůležitější oblasti a opatření k ekologizaci. Dvoudenní školení je zaměřené jak na proces vytipování, naplánování a realizace opatření, tak na odborné vyškolení vašich pracovníků k tomu, aby věděli, kterým směrem se dát a kde případně hledat doplňující informace či podporu.

Vzdělávací program se soustředí na následující témata:
Den 1:
Jak vytvořit ve firmě "ekotým" a postupovat krok za krokem, zelené úřadování a nakupování, ekologicky šetrná doprava, energetická náročnost budov - možnosti úspor, hospodaření s vodou ve firmě.
Den 2:
Kancelářské potřeby - ekologicky šetrné alternativy, stravování zaměstnanců, odpady - jak jim předcházet, jak je redukovat, elektrospotřebiče, šetrný úklid, nátěrové hmoty a nábytek, okolí firmy a jeho vzhled.

Kurzy jsou součástí projektu Environmentální řízení jako cesta ke zvýšení konkurenceschopnosti regionálních firem, který je součástí Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento program je zprostředkován krajským úřadem, a proto jsou místa v kurzech určena zejména firmám z Libereckého kraje.

Kapacita kurzu je omezená, proto přihlaste své zaměstnance co nejdříve.

Kurz proběhne pod taktovkou Petra Dobrého, který provozuje obchod zelenadomacnost.com a má zkušenosti z působení v ekologické organizaci Hnutí DUHA.

Cílová skupina: 
Ostatní profesní a zájmové skupiny
Zejména pro firmy z Libereckého kraje.
Místo konání akce:
Hotel Petra, www.hotelpetra.cz, Ještědská 680, 46008 Liberec 8 – Dolní Hanychov (mapa)
Cena:

Zdarma

Kontakt:
Čmelák - Společnost přátel přírody o.s., Martin  Benda, martin [dot] bendaatcmelak [dot] cz
Švermova 32, 460 10 Liberec 10

777 749 335