Obecné informace

Pokud potřebujete konzultace či jinou pomoc při sepisování grantové žádosti, neváhejte se obrátit na registrované organizace, které tuto pomoc nabízejí. Naleznete je v sekci "Databáze kontaktů" - typ služeb “Metodická a konzultační pomoc pro organizace".

Výzva k předkládání žádostí o podporu z národních zdrojů alokovaných pro program LIFE

Termín(y) vyhlašovatele: 
Čt, 03/05/2018
Termín(y) vyhlašovatele: 
St, 16/05/2018
Termín(y) vyhlašovatele: 
Pá, 22/06/2018
Výše částky: 
od 200 tis do 10 mil Kč na jeden projekt
Charakteristika: 

Výzva

a) na přípravu projektové dokumentace předkládané v rámci řádné výzvy programu LIFE, 
b) na spolufinancování tradičního projektu1 , dle znění výzvy vyhlášené Evropskou komisí, schváleného v rámci řádné výzvy programu LIFE. 
 
Hlavním cílem výzvy je na všech úrovních zajistit podporu projektům, které řeší environmentální problémy a jejich výsledky mají pozitivní dopady v oblasti životního prostředí a klimatu. Podpora by měla zajistit lepší zapojení občanské společnosti, nevládních organizací a místních aktérů, veřejné správy, podnikatelských subjektů a také provádění Sedmého akčního programu pro životní prostředí. 
 
Podpora se uděluje ve vztahu k tradičním projektům s níže uvedenou specifikací pro 2 podprogramy a 6 prioritních oblastí:
1. Životní prostředí 
-Životní prostředí a účinné využívání zdrojů (ENV) 
-Příroda a biologická rozmanitosti (NAT/BIO)
-Správa a informace v oblasti životního prostředí (GIE)
2. Klima 
-Zmírňování změny klimatu (CCM) 
-Přizpůsobování se změně klimatu (CCA) 
-Správa a informace v oblasti klimatu (GIC)
 
a) Oprávněné aktivity pro přípravu projektové dokumentace -např.  příprava konceptu projektu,  zpracování podkladů pro jednotlivé části žádosti,  účast na jednáních s potenciálními partnery a zainteresovanými stranami (úřady, veřejnosprávní orgány, vlastníci pozemků, odborná veřejnost apod.),  zpracování studií, analýz, případně dotazníkových šetření/anket potřebných nebo využitelných pro vypracování projektu,  překlad projektové žádosti do anglického jazyka,  komunikace s obdobně laděnými projekty (zajištění síťování),  průzkum míry inovace navrhovaného řešení na celoevropské úrovni.
b) Oprávněné aktivity pro spolufinancování projektu -činnosti realizované tradičními projekty předkládanými do podprogramu Životní prostředí a podprogramu Klima.  
Důležité podmínky a omezení: 

Každý oprávněný žadatel může podat nejvýše dvě žádosti o podporu v rámci této výzvy.

Výše podpory pro podprogram Životní prostředí

a) Výše podpory pro přípravu projektové dokumentace  max. 240 000 Kč na jeden projekt. 
b) Výše podpory pro spolufinancování projektu  max. 15 % z konečných celkových způsobilých výdajů koordinujícího příjemce a jeho českých partnerů a zároveň ne více než 10 mil. Kč na jeden projekt. 
 
Výše podpory pro podprogram Klima
a) Výše podpory pro přípravu projektové dokumentace max. 200 000 Kč na jeden projekt
b) Výše podpory pro spolufinancování projektu max. 15 % z konečných celkových způsobilých výdajů koordinujícího příjemce a jeho českých partnerů a zároveň ne více než 10 mil. Kč na jeden projekt
 
Národní výzva  pro podprogram Životní prostředí pro rok 2018 je jednokolová.Žadatel předkládá spolu s žádostí o podporu koncept projektového návrhu. Koncept se předkládá Odboru finančních a dobrovolných nástrojů MŽP. Předložení konceptu může být bonifikováno částkou 40 000 Kč na jeden projekt. Jestliže koncept bude podpořen Evropskou komisí na evropské úrovni, může žadatel získat podporu až 200 000 Kč na jeden projekt na dopracování projektového návrhu, který bude předkládat do výzvy programu LIFE
 
Národní výzva pro podprogram Klima pro rok 2018 je dvoukolová. A. V prvním kole má žadatel možnost předložit koncept projektového návrhu. Předložení konceptu může být bonifikováno částkou 40 000 Kč na jeden projekt. Částka se přičítá k základní možné výši podpory, tj. 160 000 Kč. Toto kolo není povinné.  B. Druhé kolo představuje předložení žádosti o podporu spolu se zpracovaným projektovým návrhem a shoduje se s termínem pro ukončení této výzvy. Toto kolo je povinné, není však podmíněné podáním konceptu do národní výzvy v termínu do 16. května 2018.Koncept musí být podán elektronicky žadatelem, případně zástupcem žadatele, nejpozději do 16. května 2018 do 23:59 hod. na e-mailovou adresu, do 22. června 2018 předložení projektového návrhu