Soutěž pro školy a dětské kolektivy

Spolek Ekosmák společně s Českým svazem ochránců přírody
Pá, 10/03/2017 - Čt, 27/04/2017

Pro letošní rok jsme si pro uklízející školáky a studenty připravili opět školní soutěž. Zapojit se do ní mohou kromě školních tříd dětské kolektivy všeho druhu, například sportovní klub, zájmový kroužek nebo třeba turistický oddíl mládeže.

Pravidla jsou jednoduchá, potřebujete jen:

- Zapojit se s mládežnickým kolektivem do úklidu v rámci Ukliďme svět, ukliďme Česko
- Vytvořit umělecké dílo na motivy proběhlého úklidu ve formě posteru/plakátu o maximální velikosti A1
- Vyfotografovat poster/plakát
- Odeslat fotografii na e-mailovou adresu: soutezatuklidmecesko [dot] cz
- Radovat se z dobře odvedené práce a těšit se na výhru!

Jak to bude probíhat?

Jednoduše. Základem je zúčastnit se úklidu v rámci Ukliďme svět, ukliďme Česko (registrovat svůj úklid můžete v Registraci úklidu). Ideálně s kolektivem do 30 dětí = jedné třídy, pro vícečlenné kolektivy nejsme schopni zajistit soutěžní ceny, takže pokud třeba uklízí celá škola, rozdělte se raději na více úklidů/lokalit.

Při úklidu účastníci podle svých možností, dovedností a dostupné techniky nasbírají nápady, kuriózní nálezy a fotografie. Své zážitky pak ztvární umělecky na poster/plakát o maximální velikosti A1.

Pro vytvoření posteru můžete použít například balicí papír nebo jiný dostupný materiál. Technické i výtvarné pojetí zůstává zcela na vás. Nebojte se vyzkoušet si různé techniky a přístupy! Obzvláště kladně bude hodnoceno použití motivu „ksichtíků" z našeho loga (které najdete ke stažení v různých formátech na adrese www.uklidmecesko.cz/materialy/logos/

Porota

Vítězné posterz pro každý kraj určí porota v tomto složení:
Hana Ansorgová - Recyklohraní, o.p.s.
Kateřina Landová - Český svaz ochránců přírody
Kristýna Pavlíčková - Spolek Ekosmák
Ing. Jiří Gurecký - Česká rada dětí a mládeže

O co se soutěží?

Školy zapojené do Recyklohraní obdrží za splnění úkolu (organizace úklidu a zaslání posteru) 500 bodů do jejich dlouhodobé soutěže.

První místa

Odměnu pro vítěze v jednotlivých krajích zajistí Český svaz ochránců přírody - exkurzi (pro max. 30 dětí) na přírodně cennou lokalitu s odborníkem, či návštěvu záchranné stanice pro divoká zvířata s výkladem (konkrétní místa exkursí pro jednotlivé kraje budou upřesněny podle krajů).
Druhá místa

Členové kolektivů na druhých místech obdrží na jeden rok zdarma Evropskou kartu mládeže (EYCA).
Třetí místa

Kolektivy na třetích místech obdrží kšiltovky s motivem akce.

Termíny

Uzávěrka pro zasílání soutěžních příspěvků je středa 27. dubna, vyhlášení výsledků proběhne 15. května. Exkurze pro vítěze se budou konat v měsíci červnu (do konce školního roku, případně dle domluvy).

Cílová skupina: 
Děti, mládež
Pedagogičtí pracovníci
Ostatní profesní a zájmové skupiny