Za vůní ovoce

Centrum Veronica Hostětín
Ne, 08/10/2017 - 09:00 - 17:00

Na podzim celé Bílé Karpaty voní ovocem. Křížaly, mošt, slivovice, marmelády... Už se vám sbíhají sliny? Tak se pojďte s námi podívat za některými z místních zpracovatelů a uvidíte a ochutnáte.

 

  • lahodné biolády od rodinné firmy Koldokol. Čeká nás exkurze jejich novou provozovnou na celnici ve Starém Hrozenkově. Součástí provozovny je i zbrusu nový obchůdek s (nejen) bio produkty.
  • povidla z Ekosadů Komňa, rodinné firmy vlastnící 9ha ekologického slivoňového sadu v lokalitě moravské slovácko v CHKO Bílé Karpaty. Podíváme se do vařírny povidel i modernější sušírny ovoce.
  • biomošt z Moštárny Hostětín, kde uvidíte, jak se vyrábí mošt a co to může přinést místním lidem a krajině. Hostětínský mošt získal už nejedno ocenění a svojí kvalitou je opravdu výjimečný.
  • křížaly ze Sušírny sv. Františka z Vlachovic, staré valašské sušírny, která je přes 100 let stará. Jak se v ní suší dnes a v čem jsou výhody staré sušírny, to se dozvíme od manželů Fryzelkových, kteří sušírnu opravili a provozují.

Popis trasy autobusu:

Autobus bude vyjíždět v 9.00 hodin z Uherského Brodu. 9.30 - 10.45 Koldokol Starý Hrozenkov. 11.00 - 12.15 Ekosady Komňa. 12.30 - 14.30 Hostětín - zde je připočítána hodina na oběd, který můžeme v Hostětíně zajistit dle případného zájmu. 15.00 - 16.00 Vlachovice a návrat do Uherského Brodu, předpokládaný čas příjezdu 16.45. Časy jsou orientační, zejména pokud nebude zájem o oběd, exkurze v Hostětíně bude kratší a posune se i doba příjezdu. Připojit se k nám můžete kdekoliv po trase, jen je potřeba dopředu nahlásit místo. Nechcete-li jet společným autobusem, můžete nás doprovázet i ve svém autě.

Exkurze je spojena s malou ochutnávkou místních výrobků a zároveň si všude budete moci zakoupit vybrané produkty.

Přihlášky e-mailem nebo telefonicky.

Cílová skupina: 
Veřejnost
Cena:

100 Kč dospělí, 50 Kč děti, 250 Kč rodina.

Cena za oběd (polévka, jídlo s masem (lze i vegetariánské), bio-nápoj) je 170Kč, pro děti 90Kč, zájem prosím hlaste emailem nebo telefonicky. 

Kontakt:
zdenka [dot] psotovaatveronica [dot] cz
Tel.: +420 572 630 670